κομοτηνή ειδήσεις χάρτες κατάλογος ecards ευρετήριο επιχειρηματικά ξενοδοχεία διασκέδαση forum
Sorokada Komotini
ΠΡΟΦΙΛ | ΕΓΓΡΑΦΗ | ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ | ΒΟΗΘΕΙΑ | ΜΕΛΗ | ΑΡΧΙΚΗ
New Topic  Post Reply
  next oldest topic   next newest topic
»  KOMOTINI FORUMS   » Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ   » Αθλητικά   » Πανθρακικός - ΠΑΣ Γιάννενα: 1-1

Στείλε αυτή την Σελίδα σε φίλους!
Αποστολέας Θέμα: Πανθρακικός - ΠΑΣ Γιάννενα: 1-1
GregoryGR
Διαχειριστής
Μέλος 8

Αξιολόγηση:

στάλθηκε στις 14-05-2006 22:43     Προφίλ Χρήστη: GregoryGR   Προσωπική Ιστοσελίδα   Αποστολή Email: GregoryGR     Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος   Τροποποίηση/Διαγραφή   Απάντηση με Αναφορά
Διεξαγωγή του αγώνα όπως ήρθε στα χέρια μας από τρίτη πηγή.

Δεν εγγυόμαστε για την ακρίβεια και την αντικειμενικότητα του παρακάτω κειμένου, γι’ αυτό δεκτές όλες οι παρατηρήσεις και οι διευκρινήσεις από αυτούς που παρακολούθησαν τον αγώνα ζωντανά.

-----------------------------------------------

Ο Πανθρακικός αγωνίζεται με πράσινες ενώ η ομάδα του ΠΑΣ Γιάννενα με μπλε εμφανίσεις.

Έναρξη
Η ομάδα του Πανθρακικού στη σέντρα

Με καθυστέρηση περίπου πέντε λεπτών ξεκίνησε το ματς

4'
Γκολ 0-1
Κοντογουλίδης (ΠΑΣ) με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι μετά από κόρνερ του Βιλανάκη

8'
Εκτέλεση φαουλ με τον Μπελλά (ΠΑΣ) , τελικά απέκρουσε ο τερματοφύλλακας του Πανθρακικού

12'
Κίτρινη κάρτα στον παίκτη του ΠΑΣ Γιάννενα Μάγγο για καθυστέρηση
Παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής χωρίς κάτι το ιδιαίτερο μετά το γκολ

14'
κίτρινη κάρτα και στον Τρούλλη (ΠΑΣ)

17'
Πρώτη καλή χαμένη ευκαιρία για την ομάδα του Πανθρακικού

22'
Οι παίχτες πρέπει να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί καθώς ο διαιτητής δείχνει ότι δε θα διστάσει να δείξει κόκκινη κάρτα με την πρώτη ευκαιρία

30'
Το σκορ παραμένει στο 0-1
Πολύ δυνατές μονομαχίες κυρίως στο χώρο του κέντρου

32'
Πολύ καλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ με πρωταγωνιστή το Μπελλά ο οποίος ξεχύθηκε στην αντίπαλη περιοχή αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε μόλις άουτ

34'
Νέα πολύ καλή στιγμή για το ΠΑΣ, αυτή τη φορά με τον Κοντογουλίδη (ΠΑΣ) ο οποίος βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα του Πανθρακικού και αστόχησε στο τετ α τετ
Είχε προηγηθεί ωραία μπαλιά πάσα του Μπελλά (ΠΑΣ)

41'
Ακόμη μια πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ
Ο Κοντογουλίδης (ΠΑΣ) έπαιξε το ένα δυο με τον Καούνο (ΠΑΣ) και το πολύ ωραίο σουτ που επεχείρησε ο πρώτος απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας του Πανθρακικού
Αμέσως μετά ωραίο σουτ του Μάγγου (ΠΑΣ), αποκρούστηκε και αυτό

42'
ΠΑΣ - Αλλαγή ο Βιλλανάκης στη θέση του ο Κρονχαρντ

44'
Κοντογουλίδης και Κροχαρντ (ΠΑΣ) το 1-2 και το σουτ του τελευταίου πέρασε μόλις άουτ

Δυο λεπτά καθυστερήσεις

46'

Δόξα Δράμας - Κοζάνη 1-1

51'
ΠΑΣ - Ο Μιχαλόπουλος στη θέση του Καούνου

52'
Δοκάρι μετά από σουτ του Μιχαλόπουλου (ΠΑΣ)

55'
Δεύτερη κίτρινη - κόκκινη στον Τρούλλη (ΠΑΣ) για καθυστέρηση

61'
Ο Πανθρακικός έχασε καλή ευκαιρία με τον Στοίνοβιτς

63'
Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ - στη θέση του Κρόνχαρντ ο Μιχαήλ

72'
Το σκορ διατηρείται στο 1-1
ο Πανθρακικός προσπαθεί να πιέσει αλλά χωρίς αποτέλεσμα
Αποβολή του Γούναρη (ΠΑΣ)

75'
Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ με τον Κοντογουλίδη, ο οποίος δέχτηκε πάσα τακουνάκι του Τάτση και το σουτ που επεχείρησε πέρασε μόλις πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

81'
Η αγωνία στο κατακόρυφο, εννιά μόλις λεπτά χωρίζουν τις ομάδες από την επάνοδο στη Β' Εθνική

83'
Το παιχνίδι έχει προσωρινά διακοπεί καθώς παίχτης του ΠΑΣ βρίσκεται πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο

86'
Τέσσερα λεπτά συν τις καθυστερήσεις απομένουν

93'
Κόκκινη κάρτα στον Μπαχαρίδη (Πανθρακικός) και κίτρινη στον Τόλλιο (ΠΑΣ)

96'

Αξιολόγηση:

Το τελικό 1-1, το οποίο διαμορφώθηκε μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, γεμάτο ένταση και δύο κόκκινες κάρτες (μία για την κάθε ομάδα), ευνόησε το συγκρότημα του Γιάννη Γούναρη.

Αντιθέτως, ο Πανθρακικός θα αναγκαστεί να δώσει αγώνα μπαράζ ανόδου με τον Εθνικό ή τον Μεσσηνιακό.