Komotini On-Line ΚΤΕΟ Θρακικά
 KOMOTINI ON-LINE » FORUM
ΧΩΡΟΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΩΝ Αναζήτηση στο SiteΠροσθήκη στα ΑγαπημέναΣτείλτε Σελίδα σε Φίλο
κομοτηνή ειδήσεις χάρτες κατάλογος ecards ευρετήριο επιχειρηματικά ξενοδοχεία διασκέδαση forum
Sorokada Komotini
ΠΡΟΦΙΛ | ΕΓΓΡΑΦΗ | ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ | ΒΟΗΘΕΙΑ | ΜΕΛΗ | ΑΡΧΙΚΗ
New Topic  Post Reply
  next oldest topic   next newest topic
»  KOMOTINI FORUMS   » Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ   » Ειδήσεις και Νέα   » Η ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΗ ΑΗΔΟΝΙΔΗ ΣΤΑ ΣΤΕΝΑ ΝΕΣΤΟΥ

Στείλε αυτή την Σελίδα σε φίλους!    
Αποστολέας Θέμα: Η ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΗ ΑΗΔΟΝΙΔΗ ΣΤΑ ΣΤΕΝΑ ΝΕΣΤΟΥ
stefsideris
Νέο Μέλος
Μέλος 328

Αξιολογήστε!

στάλθηκε στις 22-08-2005 20:31     Προφίλ Χρήστη: stefsideris   Προσωπική Ιστοσελίδα   Αποστολή Email: stefsideris     Αποστολή Προσωπικού Μηνύματος   Τροποποίηση/Διαγραφή   Απάντηση με Αναφορά
Είναι αλήθεια πως τόσο πολύ με μάγεψαν, τόσο εμένα όσο και την παρέα μου, που επισκεφθήκαμε την Θράκη, πριν από λίγες ημέρες, ώστε σήμερα ψάχνω κάθε site που αναφέρεται στον τόπο αυτό, για να περιγράψω τις ξεχωριστές εμπειρίες μου και τον θαυμασμό μου!
Ήταν η πρώτη φορά που είδα τον Νέστο, η πρώτη φορά που επισκέφθηκα Ξάνθη και Κομοτηνή και άλλούς τόπους της περιοχής! Έμεινα τόσο εγώ όσο και οι φίλοι κατενθουσιασμένοι από τους ανθρώπους, τη φιλοξενία τους και το ιδιαίτερο φυσικό κάλλος της περιοχής.
Είχα όμως και την τύχη να βρεθώ σε μια συναυλία που έδινε ο Χρόνης Αηδονίδης και το συγκρότημά του στα Στενά Νέστου, στη Γαλάνη Ξάνθης. Τον Χρόνη Αηδονίδη, παρότι δεν είμαι θρακιώτης, τον ακούω και τον θαυμάζω χρόνια, όχι μόνο για την απίστευτη φωνή του αλλά και για τη σεμνότητά του και τη γλυκύτητα του χαρακτήρα του, που όλ' αυτά φάνηκαν και στην συναυλία αυτή που παρακολουθήσαμε. Ήταν πραγματικά υπέροχα. Το ποτάμι, το φεγγάρι, η φωνή αυτού του αηδονιού πραγματικά, μας μάγεψαν όλους, όσοι βρεθήκαμε εκεί. Μαζί του ήταν ο Βαγγέλης Δημούδης, γνωστός και μη εξαιρετέος για τις ικανότητες και το χαρακτήρα του, αλλά ήταν και μια εξαιρετική γυναικεία παρουσία, η Νεκταρία, που όπου κι αν πάω κι όπου κι αν βρεθώ θα έχω να λέω γι' αυτήν. Μας κατέπληξε. Είναι το νέο απόκτημα του Χρόνη Αηδονίδη και όλοι είδαμε στο πρόσωπό της τη συνέχειά του. Η φωνή της, αηδονιού, η παρουσία της, αγγελική, η στάση της στη σκηνή, γεμάτη και σεμνότητα και συστολή, που δικαιολογείται και από το πρωτόπειρον - όπως φαίνεται - της παρουσίας της. Όταν άνοιξε το στόμα της, στην πρώτη κι όλας νότα καταχειροκροτήθηκε. Αυτός ο ήχος της φωνής της είναι το κάτι άλλο. Έλεγε τραγούδια δύσκολα αργά που, προσωπικά εγώ μόνο από τον Χρόνη Αηδονίδη τα είχα ακούσει και μείναμε άναυδοι.
Ήθελα λοιπόν να γράψω για όλ' αυτά, σε μια σελίδα της περιοχής, γιατί το όλο κλίμα με συνεπήρε και τις καλές εμπειρίες είναι καλό να τις μοιραζόμαστε μεταξύ μας

Αλήθεια, έτυχε να είναι κανείς εκεί;


Μηνύματα: 3 | Από: | Εγγραφή: Αυγ 2005  |  IP: Logged

Όλες οι ώρες είναι Ώρες Ελλάδας  

New Topic  Post Reply Close Topic    Move Topic    Διαγραφή μηνύματος next oldest topic   next newest topic
Γρήγορη Μετάβαση:

Γενικές πληροφορίες | Ειδήσεις | Χάρτες | Τουριστικός οδηγός | Διασκέδαση | E-Cards | Forum | Κατάλογος ιστοσελίδων

Αρχική σελίδα | Χάρτης του site | Πληροφορίες για το site | Προτείνετε το site | Διαφήμιση στο site | Επικοινωνία
Στατιστικά του Site Copyright © Komotini On-Line 2000-2007
Υψηλάντου 3, 69100 Κομοτηνή • Τηλ-Fax: 25310 36699
studio.kom.gr